جمعه 9 آبان 1393 / 23:14


شهرستانها
     
     
     

آرشیو اخبار استان
بازدید نماینده دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از اتحادیه شهرستان کرمان
بازدید نماینده دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از اتحادیه شهرستان کرمان روز سه شنبه ششم آیان ماه انجام شد.
برنامه های عملیات محرم اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان اعلام شد
برنامه های محرم اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان در سه محور عملیات مدرسه ای، عملیات قرارگاهی و عملیات شهری اعلام شد.
اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان
برگزاری نشست فصلی مسئولین ، مربیان و اعضای قرارگاه های استانی
نشست فصلی مسئولین ، مربیان و اعضای قرارگاه استانی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان در روز های 23 و 24 مهرماه در شهر کرمان برگزار شد
اول مهر و ستاد استقبال انجمن اسلامی دانش آموزان شهرستان انار
بار دیگر نوروز علم و دانش از راه رسید
حضور مسئول محترم اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان، جناب آقای جلالی در جمع اعضاء انجمن اسلامی دانش آموزان دبیرستان نمونه دولتی دخترانه حضرت زینب(س)
همزمان با شکوفایی بهار تحصیلی؛
 پیام نماینده مقام‌معظم‌رهبری در اتحادیه به مناسبت آغاز سال تحصیلی؛
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان صبح امروز اول مهر ماه همزمان با آغاز سال تحصیلی و همچنین آغاز هفته گرامیداشت دفاع مقدس با حضور و سخنرانی در جمع دانش آموزان مدرسه حضرت معصومه (س)شهرستان دماوند پیام آغازسال تحصیلی را برای دانش آموزان انجمن اسلامی تشریح کرد.
بررسی وضعیت قرارگاهی و انجمن های اسلامی شهرستان ها
جلسه هم اندیشی کادر استان با مسئولین و مربیان شهرستان سیرجان
با توجه به نزدیک شدن سال تحصیلی جدید ضمن دعوت از مسئولین شهرستان ها و مربیان ،هم اندیشی نسبت به وضعیت قرارگاهی و انجمن های اسلامی هر شهرستان با حضور مسئول اتحادیه استان و معاونین برنامه ریزی وتوسعه شبکه برادران و خواهران استان انجام شد.
بررسی وضعیت قرارگاهی و انجمن های اسلامی شهرستان ها
 جلسه هم اندیشی کادر استان با مسئولین و مربیان شهرستان رفسنجان
با توجه به نزدیک شدن سال تحصیلی جدید ضمن دعوت از مسئولین شهرستان ها و مربیان ،هم اندیشی نسبت به وضعیت قرارگاهی و انجمن های اسلامی هر شهرستان با حضور مسئول اتحادیه استان و معاونین برنامه ریزی وتوسعه شبکه برادران و خواهران استان انجام شد.
بررسی وضعیت قرارگاهی و انجمن های اسلامی شهرستان ها
جلسه هم اندیشی کادر استان با مسئولین و مربیان شهرستان جیرفت
با توجه به نزدیک شدن سال تحصیلی جدید ضمن دعوت از مسئولین شهرستان ها و مربیان ،هم اندیشی نسبت به وضعیت قرارگاهی و انجمن های اسلامی هر شهرستان با حضور مسئول اتحادیه استان و معاونین برنامه ریزی وتوسعه شبکه برادران و خواهران استان انجام شد.
بررسی وضعیت قرارگاهی و انجمن های اسلامی شهرستان ها
جلسه هم اندیشی کادر استان با مسئولین و مربیان شهرستان بم
با توجه به نزدیک شدن سال تحصیلی جدید ضمن دعوت از مسئولین شهرستان ها و مربیان ،هم اندیشی نسبت به وضعیت قرارگاهی و انجمن های اسلامی هر شهرستان با حضور مسئول اتحادیه استان و معاونین برنامه ریزی وتوسعه شبکه برادران و خواهران استان انجام شد
با هدف آموزش های معرفتی ،مهارتی و تشکیلاتی
اردوی آموزشی تشکیلاتی هادیان در شهر مقدس قم برگزار شد .
اردوی آموزشی تشکیلاتی هادیان با هدف آموزش های معرفتی ،مهارتی و تشکیلاتی به مدت 6 روز در شهر مقدس قم برگزار شد . این اردو با حضور مربیان خواهر استان کرمان و با برگزاری کلاس های مختلف و همچنین برنامه های متنوع فوق برنامه همراه بود.
به مناسبت دهه مبارک کرامت و میلاد دو نور آسمانی
جشن میلاد کریمه اهل بیت ع و گرامیداشت روز دختر برگزار گردید.
به همت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان و دبیرخانه کانون های مساجد جشن میلاد حضرت معصومه س روز چهارشنبه 12 شهریور ماه در سالن اجتماعات شهید قطب الدینی اتحادیه برگزار گردید.
با حضور: دانش آموزان، والدین و اساتید برگزار شد
مراسم اختتامیه کلاسهای ترم تابستان مؤسسه آینده سازان
مراسم اختتامیه کلاسهای ترم تابستان موسسه آینده سازان استان کرمان در روز دوشنبه 20 مرداد ماه در محل سالن اجتماعات اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش اموزان برگزار گردید.
با هدف تعامل بیشتر با آموزش و پرورش صورت گرفت
دیدار مدیرعامل موسسه علمی آینده سازان با مدیر کل آموزش و پرورش استان
جناب آقای سید ابراهیم مدیرعامل موسسه فرهنگی علمی آینده سازان طی سفری یک روزه به استان کرمان با مدیر کل آموزش و پرورش استان جناب آقای جهانگیری دیدار و گفتگو کرد.
کسب رتبه 101 و 400 منطقه 3 توسط دوتن از دانش آموزان دختر شهرستان انار
دو نفر از اعضاء دختر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان انار رتبه 101 و 400 منطقه 3 را در کنکور سراسری سال 93 کسب کردند.
بازهم انجمنی ها و باز هم افتخار؛
کسب رتبه 204 کنکور سراسری توسط خانم معصومه شیخ بهایی
به لطف ایزد منان و با همت و پشتکار، سرکار خانم معصومه شیخ بهایی مسئول انجمن اسلامی دبیرستان فرهنگ، موفق به کسب رتبه 204 رشته ادبیات و علوم انسانی کنکور سراسری سال 93 شدند.
دومین بسته معرفتی فرهنگی ویژه مربیان استان ارسال گردید
در ادامه روند غنی سازی محتوایی مربیان و پس از استقبال از اولین بسته محتوای آموزشی،معرفتی و مهارتی، در مرحله دوم این بسته با محتوای متفاوت توسط دفتر استان تهیه و برای مربیان خواهر و برادر ارسال گردید.
در حاشیه برنامه های اتحادیه در روز جهانی قدس صورت گرفت:
ثبت نام مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان در باشگاه بین المللی دانش آموزان ضد صهیونیست
مدیر کل محترم اداره آموزش و پرورش استان کرمان جناب آقای جهانگیری در راهپیمایی روز جهانی قدس در غرفه باشگاه بین المللی دانش آموزان ضد صهیونیست حضور یافته و به عنوان پرچمدار حوزه دانش آموزی استان فرم ثبت نام در این باشگاه را تکمیل نمودند.
در حاشیه راهپیمایی روز جهانی قدس
آغاز به کار باشگاه بین المللی دانش آموزان ضد صهیونیسم
در حاشیه راهپیمایی روز قدس ، اعضاء اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان کرمان در کنار برپایی نمایشگاه با موضوع ضد صهیونیسم ثبت نام از دیگر دانش آموزان حاضر در راهپیمایی روز قدس در باشگاه بین المللی دانش آموزان ضد صهیونیسم را انجام دادند.
پیام نماینده مقام‌معظم‌رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان پیرامون روز قدس و حوادث اخیر غزه
حوادث خونین عراق و فلسطین دو روی سکه طراحی های شیطانی صهیونیسم جهانی است که هدف اصلی آن مشغول سازی جهان اسلام وجلوگیری از تحقق بیداری اسلامی و مبارزه مستمر برای محو اسرائیل غاصب است
بازدید مسئول قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء (عج) از اتحادیه استان کرمان
حاج حسین یکتا مسئول قرارگاه فرهنگی خاتم الوصیاء ضمن بازدید یک ساعته از اتحادیه استان کرمان و آشنایی با فعالیت های آن ، در سالن اجتماعات اتحادیه به ایراد سخنرانی پرداخت.
به منظور ارتقاء سطح علمی، معرفتی، سیاسی و مهارتی مربیان
اولین بسته معرفتی فرهنگی ویژه مربیان استان ارسال گردید
به منظور ارتقاء سطح علمی، معرفتی، سیاسی و مهارتی مربیان اولین بسته معرفتی فرهنگی ویژه مربیان استان تهیه و برای ایشان ارسال گردید. این بسته شامل کتاب از سری کتاب های بینش مطهر، نشریه تحلیلی سیاسی،نشریه تشکیلاتی و مهارتی و هدیه معنوی می باشد.
با حضور پرنشاط اعضای قرارگاه شهری از سراسر استان
انتخابات تعیین اعضای قرارگاه استانی و ملی برگزار گردید
با حضور پر شور و نشاط اعضای قرارگاه های شهری شهرستان های استان و بعد از انجام مصاحبه از کاندیداها، انتخابات تعیین اعضای قرارگاه استانی در روز چهارشنبه و انتخابات تعیین اعضای قرارگاه ملی در روز پنجشنبه برگزار گردید.
جهت هماهنگی در برنامه ریزی تابستان و غنی سازی آموزش مربیان
نشست هم اندیشی مربیان قرارگاه های استان به همراه تجلیل از ایشان برگزار شد
در این نشست دو روزه که با حضور مربیان و اعضای قرارگاه های شهری سراسر استان برگزار گردید، حجت الاسلام و المسلمین برزگر از روحانیون حوزه علمیه قم و کارشناسان امر تربیت به ایراد سخن پرداخت.همچنین از زحمات مربیان در فصل گذشته تقدیر و تشکر به عمل آمد.
طی سفری یک روزه انجام گرفت:
بازدید مسئول دفتر نماینده معزز رهبر معظم انقلاب در اتحادیه از اتحادیه استان کرمان
حجه الاسلام و المسلمین علی نوری مسئول دفتر نماینده معزز رهبر معظم انقلاب در اتحادیه طی سفری یک روزه از فعالیت های و عملکرد اتحادیه استان کرمان در سال 92 بازدید کردند.همچنین ایشان با روند و برنامه استان در سال مزین به نام فرهنگ و اقتصاد آشنا گردیدند.
با حضور مسئول، قائم مقام و معاونت خواهران اتحادیه استان
به مناسبت گرمیداشت مقام معلم در شهرستان جیرفت برگزارشد
اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان جیرفت به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم طی مراسمی با حضور مسئول و قائم مقام و همچنین معاونت خواهران اتحادیه استان و مسئولین آموزش و پرورش شهرستان جیرفت با اهدا لوح سپاس و جوایز از مربیان پرورشی و مدیران مدارس انجمنی شهرستان تجلیل به عمل آورد.
مورد بازرسی و سرکشی قرار گرفت
شهرستان رفسنجان ؛ با حضور معاونین استان
در ادامه سفرهای شهرستانی در سال جدید معاونین استان با حضور در شهرستان رفسنجان از روند کارهای اتحادیه این شهرستان بازدید کردند.
بازدید و سرکشی مسئول محترم اتحادیه استان و معاونین
سفر ستاد استان به شهرستانهای جیرفت و کهنوج رسید
در ادامه سفرهای شهرستانی، مسئول محترم اتحادیه استان و معاونین با محوریت دیدار با مسئول آموزش وپرورش و هم اندیشی با کادر اتحادیه شهرستان، به شهرستان های جیرفت و کهنوج سفر کردند.
مورد بازرسی و سرکشی قرار گرفت
شهرستان انار ؛ با حضور معاونین استان
دور جدید سفرهای شهرستانی در سال 93 با حضور معاونین استان در شهرستان انار آغاز شد.
با هدف آشنایی و ایجاد تعامل سازنده در جبهه فرهنگی انقلاب صورت گرفت؛
بازدید مدیر کل جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،مهندس مؤمن نسب مسؤل کمیته فیلترینگ کشور و جناب آقای کمیلی از فعالان بین المللی بیداری اسلامی از دفتر اتحادیه استان
در دیدارها و بازدیدهای جداگانه،مهندس فلاح مدیر کل جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،مهندس مؤمن نسب مسؤل کمیته فیلترینگ کشور و جناب آقای کمیلی از فعالان بین المللی بیداری اسلامی از دفتر اتحادیه استان دیدن کرده و در جریان روند امور این تشکل قرار گرفتند.
در آخرین روزهای سال 1392 صادر گردید
پیام نوروزی نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان
با فرارسیدن سال ۹۳ پیام نوروزی حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان صادر گردید.متن پیام به شرح زیر است:
با حضور مسئولین و مربیان اتحادیه های سراسر استان برگزار شد:
نشست هم اندیشی پایانی سال 92 و مراسم تجلیل از تلاش های مسئولین و مربیان
آخرین نشست فصلی مسئولین و مربیان اتحادیه های شهرستانهای استان کرمان روز چهارشنبه 21 اسفند ماه ساعت 8:30 صبح با حضور مسئول محترم اتحادیه استان و با موضوع بررسی دغدغه های تشکیلاتی و تجلیل از مسئولن و مربیان در محل اتحادیه استان برگزار شد.
طی نامه ای رسمی از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صورت گرفت:
تقدیر و تشکر از حضور پرشور و فعالیت های اتحادیه استان در دهه فجر و راهپیمایی 22  بهمن
جناب آقای مهدی صدفی مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و رئیس شورای و ستاد دهه فجر استان؛ طی نامه ای رسمی از حضور موثر و پر نشاط اعضای دانش آموزی و کادر اتحادیه در ایام الله دهه فجر و روز 22 بهمن تشکر و قدردانی نمودند.
با برپایی نمایشگاه به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب برگزار شد
مدرسه انقلاب در 15 دبیرستان رفسنجان
به همت اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان مدارس متوسطه رفسنجان دومین دوره طرح "مدرسه انقلاب" با سه راهبرد انگیزه بخشی و حساسیت آفرینی،بصیرت آفرینی و معرفت بخشی، رفتارسازي و تجربه آفرینی در دهه فجر امسال برگزار گردید.
همزمان با ایام الله دهه فجر
گردهمایی تشکل های دانش آموزی در شهرستان انار برگزار شد
گردهمایی تشکل های دانش آموزی با حضور مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان و معاونت پرورشی ،کارشناس قرآن وعترت ،کارشناس فرهنگی وهنری اداره آموزش و پرورش شهرستان انار و جمعی از دانش آموزان عضو تشکل های دانش آموزی در محل دفتر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان انار واقع درکانون فرهنگی تربیتی یادگارامام (ره) برگزارگردید.
دانش آموزان انجمنی در 22 بهمن حماسه آفریدند:
از غرفه کوچه‌ ی 35 تا سانتریفیوژهای نماد مقاومت + تصاویر
اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کرمان هم‌پای سایر اقشار ملت سلحشور ایران اسلامی در راه‌پیمایی یوم‌الله 22 بهمن شرکت کردند و صحنه‌هایی به یاد ماندنی از حضور پرشور جوانان نسل چهارم انقلاب را به نمایش گذاشتند.
بیانیه اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان به مناسبت 22 بهمن 1392
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان، به مناسبت فرا رسیدن سی و پنجمین بهار انقلاب بیانیه‌ای از سوی دفتر این اتحادیه صادرگردید.
مدرسه انقلاب
نمایشگاه مدرسه انقلاب شهرستان جیرفت
همزمان با ایام الله دهه فجر نمایشگاه دانش آموزی مدرسه انقلاب به همت دانش آموزان عضو انجمن اسلامی در مدرسه شهید رجایی شهرستان جیرفت برگزار شد.
مدرسه انقلاب
برگزاری نمایشگاه مدرسه انقلاب شهرستان انار
همزمان با ایام الله دهه فجر نمایشگاه دانش آموزی مدرسه انقلاب در دبیرستان پسرانه امام حسین (ع) شهرستان انار برگزار شد.
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار گردید:
افتتاح پنجمین نمایشگاه تخصصی کتاب دانش آموز
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و مسئول اتحادیه استان پنجمین نمایشگاه تخصصی کتاب دانش آموز با بیش از 5000 جلد کتاب افتتاح گردید.
ویژه برنامه دهه مبارک فجر در مدارس کرمان:
مسابقات پرتاب موشک کاغذی
در این مسابقات که با شعار "ما می توانیم" و معرفی شهید حسن تهرانی مقدم برگزار می گردد، علاوه بر ایجاد شور و نشاط و بروز ابتکارو خلاقیت های دانش آموزی در ساخت و پرتاب موشک های کاغذی، دانش آموزان با توانمندی های صنعت هوای و موشکی کشورمان آشنا خواهند شد.
با آغاز ایام الله دهه مبارک فجر با حضور مسئول اتحادیه استان:
نمایشگاه های دانش آموزی مدرسه انقلاب  افتتاح گردید
با آغاز ایام الله دهه مبارک فجر با حضور مسئول اتحادیه استان ، مدیران و معاونین آموزش و پرورش،سپاه پاسداران و دیگر نهادها نمایشگاه های مدرسه انقلاب افتتاح گردید.
با رأی شورای معاونین و حکم مسئول اتحادیه
قائم مقام اتحادیه استان منصوب شد
با رأی شورای معاونین و حکم مسئول اتحادیه، آقای مجتبی اسدی به سمت قائم مقام اتحادیه استان منصوب شد.وی در کارنامه و سوابق تشکیلاتی خود،دو سال معاونت برنامه سازی و توسعه شبکه و یک سال معاونت مالی و اداری و اجرایی اتحادیه استان را دارا می باشد.
با برگزاری کارگروه ها و جلسات تخصصی برگزار شد:
نشست فصلی پاییزه مربیان و مسئولین
نشست فصلی پاییزه مربیان و مسئولین اتحادیه های شهرستانی در روزهای 20و 21 آذر ماه 1392 در محل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان کرمان برگزار شد.همزمان با این نشست، جلسه قرارگاه استانی دانش‌آموزان دختر و پسر نیز تشکیل شد.
با حضور مسئولین و مربیان از سراسر استان در حال برگزاری است:
نشست هم اندیشی فصلی
با حضور مسئولین و مربیان از سراسر استان،از امروز چهارشنبه با برگزاری کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی با کارشناسان مربوطه، نشست هم اندیشی فصلی آغاز گردید.این برنامه فردا با آیین تجلیل از مسئولین و مربیان پایان خواهد یافت.
مورد بازرسی و سرکشی قرار گرفت
شهرستان انار؛با حضور مسئول محترم اتحادیه استان و معاونین
چهارمین سفر شهرستانی در دوماه گذشته به شهرستان انار انجام گرفت. بررسی چگونگی اجرای طرح های ویژه ماه محرم و برگزاری جلسات قرارگاهی محور اصلی این سفر اعلام گردیده است.
بازدید و سرکشی مسئول محترم اتحادیه استان و معاونین
این بار شهرستان جیرفت و کهنوج
قرعه سفر مسئول محترم اتحادیه استان و معاونین با محوریت بازرسی و هم اندیشی، این بار به شهرستان های جیرفت و کهنوج افتاد.همچون سفرهای دیگر شهرستان ها از مدارس بازدید و با مسئولین ذی ربط جلسات مربوطه برگزار گردید.
در ادامه روند بازدیدهای شهرستانی
سفر مسئول محترم اتحادیه استان و معاونین به شهرستان رفسنجان
در ادامه روند سفرهای شهرستانی با محوریت بازرسی و هم اندیشی، شهرستان رفسنجان مورد سرکشی مسئول محترم اتحادیه استان و معاونین از انجمن های مدارس و قرار گرفت و همچنین جلسه مشترک با اعضای کادر و مربیان برگزار گردید.
با همکاری اتحادیه استان و دانش آموزان انجمن های اسلامی
تجمع بزرگ دانش آموزان عزادار با عنوان" احلی من العسل" به یاد حضرت قاسم بن الحسن برگزار شد
این تجمع که با همکاری ویژه اتحادیه استان و اعضای انجمن های اسلامی برگزار گردید،به طور مستقیم از شبکه شما و شبکه دوم سیما به صورت زنده پخش گردید.
در سومین روز از ماه محرم و با حضور قرارگاه های سراسر استان برگزار شد:
هیئت بزرگ انصارالمهدی (عج)
با حضور قرارگاه های سراسر استان هیئت بزرگ 500 نفره انصارالمهدی(عج) در سوگ سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با شکوهی خاص برگزار شد.
در روز مبارزه با استکبار جهانی با شکوه تمام برگزار شد:
شعار مرگ بر آمریکا در برنامه برداشت آزاد
با حضور با شکوه اعضای انجمن های اسلامی در راهپیمایی روز 13 آبان و با همت و ابتکار اتحادیه استان، برنامه ویژه " برداشت آزاد" به شکلی جذاب و دیدنی برگزار شد.
در آستانه یوم الله سیزده آبان
بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‎آموزان در سیزدهم آبان ماه
در آستانه سالروز یوم الله 13 آبان و شرایط حساس کنونی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‎آموزان بیانیه ای صادر کرد؛ متن بیانیه به شرح زیر است:
با حضور معاونین استان در شهرستان‌‌های رفسنجان و انار برگزار شد
جلسه برنامه‌ریزی یوم الله 13 آبان و عملیات محرم
در این جلسه برنامه‌های پیشنهادی از قبیل امضای طومار اعتراضی نسبت به عمل‌کرد دولت آمریکا در قبال ملت ایران اسلامی و نیز قرائت مقاله توسط دانش‌آموزان و... از سوی مسئولین این شهرستان‌‌ها مطرح شد
به منظور جمع بندی نهایی طرح های ماه محرم و 13 آبان در سطوح قرارگاهی، مدرسه ای و شهری تشکیل شد.
 دومین جلسه ستاد استان ویژه برنامه های محرم و 13 آبان
دومین و آخرین جلسه جمع بندی نهایی عملیات مدرسه ای، شهری و قرارگاهی پیرامون یوم الله 13 آبان و ماه محرم ظهر امروز با حضور کادر اتحادیه استان تشکیل شد.
به منظور بررسی طرح و برنامه ها و هماهنگی هرچه بیشتر تشکیل شد
جلسه ستاد استان ویژه برنامه های محرم و 13 آبان
این جلسه 5 ساعته که با محوریت برنامه ریزی و بررسی طرح های محرم و 13 آبان در سطوح قرارگاهی، مدرسه ای و شهری تشکیل شد، منتهی به مصوبات و برنامه های منسجم استانی گردید.
22 مهرماه با حضور دانش آموزان و عموم مردم برگزار شد:
سخنرانی دکتر حسن عباسی در اتحادیه استان کرمان
معرفت ما به امامان عاطفی و شور است که باید با شعور همراه باشد، زندگی اباعبدالله (ع) تنها عاشورا نیست و سبک زندگی ایشان را در موارد دیگر نیز باید توجه داشته باشیم.
با حضور مسئول اتحادیه استان برگزار شد:
جلسه با مدیر آموزش و پرورش و مدیران مدارس شهرستان رابر
مسئول اتحادیه استان به همراه کارشناس واحد برادران به جهت بازدید و سرکشی از دفتر اتحادیه شهرستان رابر و جلسه با مدیر آموزش و پرورش و مدیران مدارس این شهرستان امروز 21/7/92 به این شهرستان سفر کردند
در دور جدید سفرهای شهرستانی صورت گرفت:
بازدید و سرکشی از اتحادیه شهرستان بافت
با حضور مسئول محترم اتحادیه شهرستان کرمان، روند جدیدی برای عضوگیری و فعال سازی انجمن های مدارس شهرستان بافت آغاز شد
باحضور مسئول اتحادیه استان آغاز شد:
دور جدید سفرهای شهرستانی
دور جدید سفرهای شهرستانی با حضور مسئول محترم اتحادیه استان، با بازدید و سرکشی از شهرستان بم آغاز شد.در این دور از سفرها معاونین و کارشناسان و مربیان ایشان را همراهی میکنند.
گزارشی که عطر و بوی شهادت را می دهد:
گزارش مصور از یادواره شهدای گمنام
گزارش مصور از حضور شهید گمنام در مدرسه صدرای کرمان - میزبانی این مراسم توسط اعضاء انجمن اسلامی مدرسه صدرا
همکلاسی آسمانی ام آمد اما این بار بی نام
شهید گمنام سلام
توفیق الهی رفیق راهمان شد و میهمان شهید گمنام در مدرسه صدرای کرمان بودم . بچه های انجمن اسلامی میزبان و شهید گمنام میهمان بود. این بار همکلاسی ام از آسمان آمد کنارم نشست . این بود هم کلاسی آسمانی . اما شرمنده شدم که من پیش او به آسمان نرفتم و او پیش من به زمین آمد .
گزارش تصویری
استقبال از آقای مهدی حسینی نفر اول المپاد ادبی کشور
آقای مهدی حسینی مسئول انجمن دبیرستان فرهنگ و عضو مجمع مرکزی و دارنده مدال طلای المپیاد ادبی کشور در روز پنج شنبه 28 شهریور ماه به همراه دیگر اعضای تیم المپیاد کرمان به کرمان وارد شدند و مورد استقبال مسئولین اتحادیه استان و دیگر مسئولین استانی از جمله مدیرکل آموزش و پرورش استان و دیگر دوستان و فامیل های خود قرار گرفتند
جلسه هم اندیشی کادر استان با مسئولین و مربیان شهرستان ها
بررسی وضعیت قرارگاهی و انجمن های اسلامی شهرستان ها
حضور مسئولین شهرستان ها به همراه مربیان جهت بررسی عملیات مدرسه ای در سه ماهه اول سال تحصیلی جدید
همزمان با دهه کرامت
جشن بزرگ شکوفه های نور با حضور خادمین حرم مطهر رضوی
جشن شکوفه های نور ویژه دختران به مناسبت دهه کرامت و میلاد مبارک کریمه اهل بیت سلام الله علیها برگزار شد.
آغاز دومین مرحله سفر های شهرستانی
آموزش های تشکیلاتی
مسئولین انجمن و اعضای هیات مرکزی مدارس دخترانه شهرستان شهربابک ضمن حضور در جلسه آموزش تشکیلاتی با وظایف خود آشنا شدند .
درخشش انجمنی ها در المپیاد ادبی کشور
کسب مدال طلای المپیاد ادبی توسط آقای مهدی حسینی
دستیابی آقای مهدی حسینی به مدال طلای المپیاد ادبی کشور را به ایشان و خانواده محترمشان تبریک میگوییم.
با هدف ساماندهی جذب و گزینش مربیان صورت گرفت:
برگزاری دورۀ آموزشی گزینشی از « طرح هادیان1»
در این دوره دو روزه، مربیان ارشد انجمن‌‌های اسلامی دانش‌آموزی برای تشکیل و ساماندهی قرارگاه‌های کرمان گزینش شدند.همچنین این دوره شامل کلاس هایی با موضوعات متنوع جهت ارتقاء سطح دانش و مهارت مربیان و کادر اتحادیه بود.
بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان به مناسبت روز جهانی قدس
بیانیه روز قدس
سی و سه سال قبل، و در حالی که هنوز شش ماه از تولد انقلاب اسلامی نگذشته بود و ایران اسلامی در مقابله با توطئه‌های رنگارنگ استکبار روزهای سختی را پشت سر می‌گذاشت، این ندای ملکوتی امام دوراندیش و حکیم امت بود که در 16 مرداد ماه 1358، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را برای همیشه روز جهانی قدس اعلام کرد...
در ماه بهار قرآن و به بهانه تدبر در قرآن صورت گرفت:
جلسه آشنایی با تفسیر و مهارت تدبر در قرآن
با هماهنگی صورت گرفته و با حضور حجت الاسلام و المسلمین سلطانی معاون پژوهشی حوزه علمیه و از پژوهش گران و اندیشمندان حوزه تدبر و تفسیر قرآن، جلسات قرآنی ویژه کارکنان و مربیان اتحادیه مرکز استان شکل گرفت.
اردوی آموزشی تشکیلاتی طلایه داران فردا
طلایه داران فردا (1)
اردوی آموزشی تشکیلاتی طلایه داران فردا ویژه مسئولین انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان در دو بخش دخترانه و پسرانه از تاریخ 12/4/92 تا 16/4/92 در محل اردوگاه خاتم الانبیا شهرستان سیرجان برگزار شد.
با هدف تشریح و بسط فعالیت های تابستانه در 30 خرداد صورت گرفت:
نشست هم اندیشی فصلی ویژه تابستان
با حضور مسئولین اتحادیه شهرستان ها و مربیان سراسر استان در این نشست،به تشریح شبکه دانش آموزی با محوریت انتخاب و سازماندهی لایه های دانش آموزی و شبکه مربیان با محوریت تقویت، پشتیبانی و بکارگیری،پرداخته شد.
با استقبال والدين صورت گرفت
مرحله آخر عضویابی هدفمند: ثبت نام متربيان جديد الورود
پس از برگزاری مرحله اول و دوم گزینش دانش آموزان و به جهت تکمیل فرآیند عضویابی، ثبت نام از دانش آموزان پذيرفته شده در دو مرحله آزمون با حضور والدین ایشان آغاز شد.
افتخاری دیگر برای انجمنی های کرمانی
راه یابی آقای مهدی حسینی نماینده استان کرمان در مجمع مرکزی دانش آموزان به مرحله پایانی المپیاد/ مهدی در یک قدمی مدال طلا
جناب آقای مهدی حسینی دانش آموز نخبه سال سوم دبیرستان فرهنگ،توانسته اند در مرحله اول و دوم المپیاد ادبیات دانش آموزی کشور حایز رتبه قبولی شده و در یک قدمی مدال طلا قرار گیرند.
پس از سلسله جلسات آسیب شناسی و
جلسه برنامه ریزی و بودجه بندی ویژه تابستان
پس از برگزاری سه جلسه هم اندیشی و بررسی آسیب ها و فرصت های برنامه های محوری اتحادیه و ضرورت تغییر در بعضی روش ها و برنامه ها، جلسه برنامه ریزی و بودجه بندی ویژه تابستان 92 برگزار شد.
در ادامه سلسله جلسات بازخوانی هدف و آسیب شناسی برگزار شد
سومین جلسه هم اندیشی و بررسی آسیب ها و فرصت ها با محوریت " شبکه دانش آموزی"
در این جلسه که با حضور مسئول محترم اتحادیه استان و معاونین برنامه سازی همرا بود، پس از بازخوانی اهداف تشکیل شبکه دانش آموزی و اهداف منظومه فکری تربیتی به آسیب شناسی مراحل گذشته پرداخته شد.
با هدف قدردانی و تشکر از زحمات و مساعدت های اداره کل آموزش و پرورش:
جلسه مسئول و کارکنان اتحادیه با مدیر کل محترم اداره آموزش و پرورش استان جناب آقای شیخ بهایی
با هدف تشکر و قدردانی از زحمات و پشتیبانی های اداره کل آموزش و پرورش استان از اتحادیه و هم اندیشی پیرامون مسائل مختلف، جلسه ای با حضور مسئول و کارکنان اتحادیه در دفتر مدیر کل محترم اداره آموزش و پرورش جناب آقای شیخ بهایی تشکیل گردید.
با حضور معاونین برنامه سازی و صاحب نظران برگزار شد:
دومین جلسه آسیب شناسی و بازخوانی هدف با محوریت موضوع "قرارگاه"
دومین جلسه از سلسله جلسات باز خوانی اهداف و ماموریت های اتحادیه و آسیب شناسی وضع موجود با محوریت موضوع "قرارگاه" با حضور معاونین محترم برنامه سازی و مسئولین شهرستان مرکز و دیگر صاحب نظران برگزار شد.
به منظور بازخواني ماموريت هاي اتحاديه و رفع موانع موجود و ساماندهي امور انجام شد:
اولين جلسه هم انديشي معاونت ها و مسئولين شهرستان مركز
با توجه به فرارسيدن فصل امتحانات دانش آموزان و تعطيلي فعاليت هاي دانش آموزي اتحاديه، با هدف بازخواني ماموريت هاي اتحاديه و ساماندهي امور به خصوص در فصل تابستان اولين جلسه هم انديشي معاونت ها و مسئولين اتحاديه شهرستان مركز تشكيل شد.
آخرين مرحله پالايش و جذب در جلسه :
اولياء و مربيان
بعد از پالايش در دو مرحله قبولي ها در جلسه اي همراه با والدين خود در جريان برنامه هاي اتحاديه قرار گرفتند .
آخرين جلسه قرارگاه قبل از شروع امتحانات ترم با موضوع :
انسان كيست ؟
آخرين جلسه قرارگاه با مبحث مهم انسان شناسي برگزار شد . هدف اين جلسه تبيين جايگاه انسان بر اساس روايت شريف : مَن عََرَفَ نفسه فقد عرفه ربه بود .
ستاد عضویابی هدفمند شهرستان کرمان برگزار کرد
مرحله دوم پالایش و گزینش نخبگان دانش آموز
برگزاری آزمون مرحله دوم طرح پالایش و گزینش نخبگان دانش آموز واحد برادران شهرستان کرمان جهت منتخبين قرارگاه ويژه قبول شدگان مرحله اول برگزار شد.
دور اول سفرهاي شهرستاني ستاد عضويابي هدفمند دفتر استان
ستاد عضويابي هدفمند استان
دور اول سفرهاي شهرستاني ستاد عضويابي هدفمند با حضور معاونت برادران و خواهران دفتر استان از دوشنبه 26 فروردين ماه آغاز شد.
برگزاری هیئت دانش آموزی انصارالمهدی به مناسبت ایام فاطمیه
هیئت دانش آموزی انصارالمهدی(عج)
به مناسبت ايام شهادت بانوی دوعالم حضرت زهرا(س) هيئت انصارالمهدي (عج) قرارگاه برادران شهرستان كرمان با سخنرانی خطيب توانا حجة الاسلام والمسلمين جوشقانيان از مبلغين قم برگزار گرديد.
ستاد عضویابی هدفمند شهرستان کرمان برگزار کرد
نخستین مرحله پالایش و گزینش نخبگان دانش آموز
مرحله اول آزمون طرح پالایش و گزینش نخبگان دانش آموز واحد برادران شهرستان کرمان جهت عضویت در انجمن اسلامی مدارس بعد از ظهر روز چهارشنبه 21/1 92 با حضور بیش از 250 نفر از دانش آموزان نخبه شهر کرمان در محل اتحادیه شهر کرمان برگزار شد.
نشست فصلی مسئولین و مربیان شهرستانهای استان
آخرین نشست فصلی مسئولین و مربیان استان در سال91
آخرین نشست فصلی مسئولین و مربیان شهرستانهای استان کرمان روز چهارشنبه ساعت 8 صبح باحضور مسئول اتحادیه استان و با موضوع آموزش تشکیلاتی برگزار شد.
مراسم تجلیل از کادر ستاد استان کرمان برگزار شد:
تجلیل از کادر دفتر مرکزاستان کرمان
مراسم تجلیل از کادر دفتر مرکز استان همراه با اردوی تشکیلاتی امروز در منطقه تفریحی کوهپایه برگزار شد.
دور جديد سفرهاي شهرستاني با حضور مسئول اتحاديه استان آغاز شد:
حضور مسئول اتحاديه استان در دفاتر اتحاديه شهرستانها
دور جديد سفرهاي شهرستاني به جهت ارائه طرح و برنامه هاي سال 92 با حضور مسئول اتحاديه و معاونت برادران و خواهران استان از امروز 6 اسفندماه آغاز شد.
در جهت ترويج فرهنگ كتابخواني برگزار شد:
مسابقه كتابخواني (كتاب دغدغه هاي فرهنگي)
در جهت ترويج فرهنگ كتابخواني مسابقه كتابخواني از كتاب (دغدغه هاي فرهنگي) امروز يكشنبه 6 اسفندماه بعد از نماز ظهر و عصر در محل سالن مطالعه شهيدان ميركمالي با حضور كادر دفتر استان و مربيان شهر كرمان برگزار شد.
بازدید مسئول قرارگاه خاتم الاوصیاء از نمایشگاه های مدرسه انقلاب در استان کرمان
حاج حسین یکتا در مدارس کرمان
حاج حسین یکتا مسئول قرارگاه خاتم الاوصیاء ضمن حضور و سخنرانی در جمع اعضای انجمن های اسلامی دانش آموزان دبیرستان دخترانه فرزانگان و مدرسه پسرانه سیدکمال استان کرمان از نمایشگاه مدرسه انقلاب این مدارس نیز بازدید کرد.
مسابقه کتابخوانی ویژه اعضای کادر استان و مربیان کشور
مسابقه کتابخوانی سخن باید محکم باشد
مسابقه کتابخوانی ویژه اعضای کادر استان و مربیان کشور(برادران و خوهران) از کتاب "سخن باید محکم باشد" در تاریخ دوم و سوم اسفند ماه از طریق پورتال ملی آینده سازان در فضای مجازی برگزار می شود.
دعوت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برای حضور فعال دانش آموزان در راهپیمایی 22 بهمن ماه
در آستانه سی و پنجمین طلیعه ی نور
اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در آستانه سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با صدور بیانیه ای، از آحاد مختلف مردم کشور به ویژه دانش آموزان برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن دعوت بعمل آورد.
به منظور افتتاح و بازدید از جشنواره مدرسه انقلاب در مدارس استان کرمان
سفر دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی به استان کرمان
روز چهارشنبه 18 بهمن ماه همزمان با ایام الله دهه فجر دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به منظور بازدید از اتحادیه استان و افتتاح نمایشگاه مدرسه انقلاب در مدارس استان به کرمان سفر کردند. + (گزارش تصویری)
برگزاری نمایشگاه های مدرسه انقلاب به مناسبت دهه فجر در مدارس استان کرمان
افتتاح نمایشگاه های مدرسه انقلاب
به مناسبت سی و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران جشنواره نمایشگاه های دانش آموزی با عنوان "مدرسه انقلاب"همزمان با ایام الله دهه فجر و در بیش از 60 مدرسه پسرانه و دخترانه استان کرمان آغاز شد.
جلسه هم اندیشی کادر استان با مسئول و مربیان شهرستانها برگزار شد:
جلسه هم اندیشی شهرستان ها با کادر استان
جلسه هم اندیشی کادر استان و مسئول و مربیان شهرستان بافت صبح شنبه 7 بهمن ماه در دفتر مسئول استان برگزار شد.در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های مسئول و مربیان شهرستان به بررسی روند فعالیت های قرارگاهی و عملیات مدرسه ای در شهرستان ها پرداخته شد...
موسسه علمی آینده سازان برگزار میکند
دومین دوره مسابقات رباتیک دانش آموزی(نادکاپ ولایت 2)
به مناسبت سی و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دومین دوره مسابقات رباتیک دانش آموزی استان کرمان (نادکاپ ولایت 2) یادواره شهدای جهاد علمی با همکاری اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برگزار میگردد.
جلسه هم اندیشی کادر استان با مسئول و مربیان شهرستانها برگزار شد:
جلسه هم اندیشی شهرستان ها با کادر استان
جلسه هم اندیشی کادر استان و مسئول و مربیان شهرستانهای رفسنجان و انار امروز صبح در دفتر مسئول استان برگزار شد.در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های مسئولین و مربیان شهرستانها به بررسی روند فعالیت های قرارگاهی و عملیات مدرسه ای در شهرستان ها پرداخته شد...
اخلاق و معارف اسلامی در بیانات حضرت آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی(ره)
تربیت ومربیان تربیتی
اگر انسان بخواهد دیگری را تأدیب کند ابتدا باید خودش را ادب کند، آن هم نسبت به جمیع ابعاد وجودی‎اش مانند عقل و قلب و نفس و اعضا و جوارح. اگر كسي در ابتدا خود را مؤدّب به آداب الهی کند آنجا است که می‎تواند ديگران را مؤدّب ساخته و بلکه روش رفتاری و گفتاری او در تأديبش نسبت به دیگران مؤثّر خواهد بود.
بیانیه اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان به مناسبت سالروز حماسه 9 دی
لبیک یا خامنه‌ای
اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش‌آموزان ضمن گرامی‌داشت سالروز حماسه 9 دی، به نمایندگی از نسل چهارم انقلاب اسلامی یکبار دیگر با رهبر و ولی خود بیعت تازه کرده و با فریاد "لبیک یا خامنه‌ای" به ندای "أین عمار" رهبر فرزانه انقلاب اعلام می‌دارد که: ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند.....
در 30 آذر ماه برگزار شد:
جلسه مشاوره ویژه والدین اعضای دختر و پسر قرارگاه های کرمان
این جلسه با حضور والدین اعضای دختر و پسر شهرستان کرمان برگزار شد.در این جلسه که در سالن مطالعه شهیدان میرکمالی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان برگزار شد
همکلاسی آسمانی
رجعت پیکر مطهر شهید دانش‌آموز بعد از 25 سال
پیکر مطهر شهید دانش‌آموز «محمود مهاجر» بعد از 25 سال انتظار به آغوش خانواده بازگشت.
دومین جلسه مشاوره تحصیلی ویژه اعضای قرارگاه های استان کرمان برگزار شد
دومین جلسه مشاوره تحصیلی برگزار گردید
دومین جلسه مشاوره تحصیلی ویژه اعضای قرارگاه های استان کرمان 29 و 30 آذرماه 91 در شهرهای کرمان و رفسنجان برگزار گردید.
آرشیو اخبار قرارگاهی کرمان
مدارس شهرستان کرمان (برادران)
گزارش تصویری عملیات محرم
به روز رسانی می شود.
در آستانه ماه محرم
برگزاری یادواره شهدای دانش آموز در دبیرستان ثارالله
یادواره شهدای دانش آموز به همت انجمن اسلامی دبیرستان ثارالله در این مدرسه برگزار شد.
سلام به عنوان یک شعار اسلامی به معنای واقعی خود در بردارنده پیام امنیت خاطر و سلامت در روابط برای طرفین (سلام کننده و جواب دهنده) می باشد
در ادامه جلسات قرارگاه برادران شهرستان کرمان
کارگاه مهارتی
با موضوع مهارتهای مطالعاتی و روشهای مطالعه
در ادامه جلسات معرفتی قرارگاه خواهران
راهبردهای رضامندی در زندگی
در ادامه جلسه پیشین که تعریف رضامندی ، ابعاد و راهبردهای رضامندی در زندگی بیان شده بود، راهبردهای رضامندی در خوشایندی ها تکمیل شد.
اولین جلسه معرفتی قرارگاه شهرستان کرمان در سال تحصیلی جدید
در اولین جلسه قرارگاه برای آشنایی بیشتر ، از هرکدام از دانش آموزان خواسته شدتا جمله ای بگوید .سپس مباحثی در مورد کنترل خیال بر مبنای جمله ای از مرحوم آیت الله بهجت بیان شد.
در مدرسه هوانوردی بلد الامین برگزار شد
گرامیداشت هفته دفاع مقدس
در این مراسم که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سالن اجتماعات مدرسه هوانوردی بلد الامین برگزار شد جناب سرهنگ شهابی به بیان خاطراتی از دوران هشت سال دفاع مقدس پرداختند.
قرارگاه های شهرستان کرمان واحد برادران
کلاس مهارتی طرح انسجام و جلسات هیات مرکزی+تصویر
اولین جلسه قرارگاه مهرماه 93 با موضوع توجیه طرح انسجام و جلسات هیات مرکزی برگزار گردید .
برگزاری اردوی آموزشی تشکیلاتی طلایه داران فردا ویژه دانش آموزان پسر
اردوی آموزشی تشکیلاتی طلایه داران فردا ویژه اعضای قرارگاه ها دانش آموزی پسر شهرستان کرمان برگزار شد
ستاد استقبال دبیرستان صدرا
یادواره همکلاسی آسمانی+تصویر
گزارش مصور از یادواره شهدای دانش آموز در مدرسه صدرا - میزبانی این مراسم توسط اعضاء انجمن اسلامی مدرسه صدرا
جلسه مشاوره تحصیلی ویژه اعضای قرارگاه های استان کرمان برگزار شد
جلسه مشاوره علمی ودرسی ویژه اعضای قرارگاههای شهرستان کرمان+تصویر
جهت آمادگی علمی بیشتر دانش آموزان در سال تحصیلی93-94قراگاه های شهرستان کرمان صورت گرفت.
خاتمه برنامه های تابستانی قرارگاههای دخترانه
اردوی تشکیلاتی و مهارتی طلایه داران فردا ویژه خواهران
قرارگاههای دخترانه شهرستان کرمان در اردوی دو روزه طلایه داران شرکت کردند
قرارگاه های برادران شهرستان کرمان
از سری جلسات قرارگاهی+تصویر
در جلسه تشکیلاتی قرارگاه های کرمان مطرح شد : عضو انجمن اسلامی خود باید متخلق به اخلاق اسلامی باشد.
ادامه تمرینات تفکر اینبار در جایگاه مربی قرارگاه
در ادامه مباحث قبل در تفکر و مهارتهای اندیشیدن، این جلسه به طور عملی هر یک از دانش آموزان خود را در جایگاه مربی قرارگاه گذاشته و حاصل 15 دقیقه تمرین خود را بیان داشتند.
در ادامه مهارتهای تفکر و تکنیک های موفقیت
سومین جلسه قرارگاهی خواهران شهرستان کرمان برگزار شد.
ابتدای جلسه از دانش آموزان خواسته شد خلاصه ای از مطالب جلسات قبل بیان کنند و درباره تمرین های خود توضیح دهند. همچنین در قرارگاه حضرت زینب(س) و حضرت مریم (س) در ادامه مباحث قبل از سایر تولیدات و مراکز مغز که اثرگذار در بحث تفکر و موفقیت انسان می باشد، مطالبی بیان شد.
در ادامه برگزاری قرارگاه های معرفتی
برگزاری دومین جلسه قرارگاه های معرفتی خواهران شهرستان کرمان
در ادامه مباحث قبل نسبت به تمرین و کسب مهارت تفکر به برخی از تولیدات مغز که در بحث یادگیری و تفکر نقش داشته و به علاوه برخی از مراکز مغز که خوب کار کردن آنها منجر به خوب فکرکردن و یادگیری خوب میشود، اشاره شد.
قرارگاه های برادران شهرستان کرمان
از سری جلسات معرفتی+تصویر
جلسه پنجم معرفتی قرارگاه شهید سلاجقه و شهید خیامی
اولین جلسه معرفتی قرارگاه حضرت زهرا (س)
قرارگاه حضرت زهرا (س) در اولین جلسه معرفتی خود بعد از ماه مبارک رمضان به بحث از تفکر و مهارتهای تمرین تفکر پرداختند.
کارگاه معرفتی قرارگاههای حضرت زینب(س) و حضرت مریم (س)
در اولین جلسه معرفتی از دانش آموزان خواسته شد تا دفتری تهیه کنند و حاصل تمرینهای تفکری خود را در آن ثبت کنند.
افتخاری برای استان کرمان و همه انجمنی های عزیز:
کسب رتبه دو رقمی کنکور سراسری توسط آقای مهدی حسینی
پس از تلاش های بی وقفه و با لطف و عنایت خدای متعال، آقای مهدی حسینی، مسئول انجمن اسلامی مدرسه فرهنگ، نماینده استان کرمان در مجمع مرکزی اتحادیه موفق به کسب رتبه 72 رشته علوم انسانی در کنکور سراسری و رتبه 3 سهمیه شاهد گردید.
قرارگاه های برادران شهرستان کرمان
از سری جلسات معرفتی+تصویر
چهارمین جلسه معرفتی قرارگاه شهید سلاجقه و شهید خیامی
ثبت نام دختران دانش آموز در باشگاه بین المللی دانش آموزان ضد صهیونیسم
دختران دانش آموز عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان کرمان باشگاه بین المللی دانش آموزان ضد صهیونیسم ثبت نام کردند.
قرارگاه های برادران شهرستان کرمان
از سری جلسات معرفتی+تصویر
دومین جلسه معرفتی قرارگاه شهید سلاجقه و شهید خیامی
قرارگاههای شهرستان کرمان واحد برادران
از سری کلاسهای تشکیلاتی
جلسه تشکیلاتی توسط جناب آقای جلالی مسئول اتحادیه استان
جلسه توجیهی برنامه های تابستان قرارگاه های دانش آموزی واحد خواهران شهرستان کرمان
برنامه های تابستان امسال قرارگاه های دانش آموزی در 4 حوزه معرفتی ، تشکیلاتی ، مهارتی و تفریحی اجرایی خواهند شد.
تشکیل قرارگاههای شهرستان کرمان
اولین جلسه معرفتی
دو مورد مهم در جلسه اول بررسی شد : الف – شناخت دوستان و آشنایی ب – برنامه و سیر معرفتی قرارگاه
افتتاح قرارگاه های شهرستان کرمان
جشنواره ستارگان93
اين جشنواره در 3 حوزه معرفتي، تشکيلاتي و مهارتي برگزار مي‌شود .
به همت اعضای قرارگاه شهری شهرستان کرمان و با حضور پر نشاط اعضای قرارگاه ها:
جشن ولادت امام مهدی (عج) توسط هيئت انصارالمهدي(عج) برگزار شد + تصویر
جشن ولادت باسعادت منجي عالم بشريت، حضرت مهدي موعود(عجل ا... تعالي فرجه الشريف) توسط اعضای قرارگاه عملیات شهری
هیئت انصار المهدی (عج) دانش آموزان در نیمه شعبان:
آماده سازی برای جشن نیمه شعبان + تصویر
دانش آموزان عضو قرارگاه شهری کرمان با آماده سازی فضای بیرونی اتحادیه، آذین بندی و ایجاد دکور هیئت انصارالمهدی (عج) خود را برای برپایی جشن روز نیمه شعبان آماده می می کنند.
به مناسبت سالروز شهادت استاد مطهری و گرامیداشت مقام معلم
تقدیر از معلمین توسط مسئولین انجمن های مدارس
در هفته گرامیداشت مقام شامخ معلم، طی مراسمی ساده و صمیمی در مدارس پسرانه و دخترانه شهرستان کرمان، با اهداء هدیه و لوح تقدیر توسط مسئولین انجمن، تقدیر به عمل آمد.
طی جلسه ای صمیمی هیئت انصار المهدی(عج) تشکیل گردید:
جشن میلاد امام محمد باقر(ع) ویژه پسران
به مناسبت میلاد مسعود امام محمد باقر(ع) آخرین جلسه قرارگاههای دانش آموزی پسران شهرستان کرمان همراه با برنامه جشن و مولودی خوانی برگزار گردید.
به بهانه میلاد بانوی دو عالم و گرامیداشت مقام مادر
جشن میلاد کوثر برگزار شد
جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها به همراه برنامه مولودی خوانی و با دعوت از مادران اعضا قرارگاه های دخترانه شهرستان کرمان و اهدای هدیه به ایشان برگزار گردید.
مرحله دوم فرایند طرح عضویابی هدفمند
 برگزاری آزمون ورودی  سال تحصیلی 93-94
طرح عضویابی هدفمند با شناسایی و معرفی دانش آموزان نخبه از سوی مدارس فنی وحرفه ای -کاردانش صورت گرفت.
شور "ما می توانیم"؛در ایستگاه دوم؛
این بار گرامیداشت روز ملی فناوری هسته ای
با حضور جناب آقای دکتر عباس حسینی دکترای فیزیک هسته ای، مراسم روز ملی فن آوری هسته ای و گرامیداشت شهدای جهاد علمی در دبیرستان علامه حلی 1 برگزار گردید.
ویژه انجمن های اسلامی مدارس
اکران رایگان فیلم چ(شهیدچمران)
با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و با هدف شناخت بیشتر شخصیت دکتر مصطفی چمران به عنوان الگو برای نسل جوان و آشنایی با آثار هنری فاخر فیلم "چ" به صورت رایگان اکران گردید.
آغاز فرایند طرح عضویابی هدفمند
برگزاری آزمون های ورودی برای سال تحصیلی 93-94
طرح عضویابی هدفمند با شناسایی و معرفی دانش آموزان نخبه از سوی مدارس آغاز گردید. دانش آموزان پس از دعوت به اتحادیه، در آزمون های ورودی کتبی و شفاهی شرکت می کنند.
قرارگاه شهید خیامی
از سلسله جلسات معرفتی
فهمیدن برخی مطالب با گفت و شنود تحقق نمی یابد و باید مسیر را طی کرد که به قولی به حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود . این جلسه قرارگاهی سیر عملی داشت نه سیر گفتاری ...
قرارگاه شهید خیامی
برنامه معرفتی
در آخرين جلسه از برنامه قرارگاهي سال92 به دغدغه اصلي بچه ها پاسخ داده شد.
جلسه قرارگاه
جشن میلاد حضرت زینب (س)
آخرین جلسه قرارگاه سال 92همراه با جشن ولادت برگزار شد.
جلسه قرارگاه شهید خیامی
در راستاي برنامه هاي معرفتي
حساب و کتاب عمر در ايام آخر سال اين بار در قرارگاه صورت گرفت . در راستاي برنامه هاي معرفتي ، اعتقادي اعضاء قرارگاه اين هفته با تمامي هفته هاي گذشته فرق داشت چون ...
برپایی نمایشگاه مدرسه انقلاب
به همت اعضای انجمن اسلامی و تشکل های دانش آموزی انجام گرفت
بازدید مسئول واحد خواهران اتحادیه کرمان و مسئولین شهرستان از نمایشگاه دبیرستان های دخترانه نمونه دولتی شهید ایرانمنش، نرجس خاتون، هنرستان الزهرا و هدی
دبیرستان علامه حلی ناحیه 1
جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و مدرسه انقلاب
با برپایی نمایشگاه تحت عنوان مدرسه انقلاب، جشن دهه مبارک فجر در مدرسه علامه حلی به همت و همکاری آقای مهدی نادری مسئول انجمن این مدرسه برگزار شد.
در ایام الله دهه فجر برپا شد
نمایشگاه مدرسه انقلاب با ایجاد غرفه های دانش آموزی
مسئول واحد خواهران اتحادیه شهرستان کرمان از نمایشگاه مدرسه انقلاب دبیرستان دخترانه سید جمال الدین اسدآبادی در دهه مبارک فجر بازدید کردند .
با برپایی نمایشگاه
 مدرسه انقلاب؛ در دبیرستان علامه دهخدا افتتاح گردید
در ایام الله دهه فجر اعضای انجمن اسلامی با همکاری تشکل های دانش آموزی مدرسه، دلبستگی خود به آرمان های انقلاب اسلامی را با برپایی نمایشگاه مدرسه انقلاب به نمایش گذاشتند .
این بار در مدرسه ثامن الحجج
برپایی نمایشگاه مدرسه انقلاب
جشن دهه مبارک فجر و نمایشگاه مدرسه انقلاب با همت و همکاری آقای علی شجاعی مسئول انجمن این مدرسه برگزار شد.
در مدرسه شهید احمدی روشن برگزار شد؛
مسابقه پرتاب موشک های کاغذی
مسابقه پرتاب موشک های کاغذی یاد بود شهید حسن تهرانی مقدم در مدرسه شهید احمدی روشن به همت و همکاری آقای رسول زین العابدین مسئول انجمن این مدرسه برگزار شد.
با برپایی جشن و نمایشگاه
مدرسه انقلاب در دبیرستان بلدالامین
برپایی نمایشگاه وجشن دهه فجر مدرسه بلدالامین به همت و همکاری آقای حسین یظهری مسئول انجمن این مدرسه برگزار شد.
دبیرستان علامه حلی 1
مسابقه پرتاب موشکهای کاغذی
مسابقه پرتاب موشک های کاغذی در مدرسه علامه حلی ناحیه 1 به همت و همکاری آقای مهدی نادری مسئول انجمن این مدرسه برگزار شد.
در ایام الله دهه فجر
جشن مدرسه انقلاب؛ در دبیرستان ثارالله
جشن مدرسه انقلاب به همراه نمایشگاه در مدرسه ثارالله به همت و همکاری آقای محمدحسین رحیمی ، مسئول انجمن این مدرسه کرمان برگزار شد .
با هدف موج آفرینی " ما می توانیم":
مسابقه پرتاب موشک های کاغذی این بار در مدرسه ثارالله
مسابقه پرتاب موشک های کاغذی در مدرسه ثارالله به همت و همکاری آقای محمدحسین رحیمی مسئول انجمن این مدرسه برگزار شد.
دبیرستان پسرانه دکتر شریعتی
جشن مدرسه انقلاب همراه با کرسی آزاد اندیشی
با هدف گفتمان سازی و ترویج صحبت نقادانه در فضای دانش آموزی؛ تریبون آزاد و کرسی آزاد اندیشی با داوری آقای احمد دهقانی در دبیرستان شریعتی برگزار گردید. آقای عرفان شیروانی مسئول انجمن این مدرسه دبیر این برنامه بود.
مدرسه صدرا
مسابقه موشک های کاغذی
مسابقه پرتاب موشک های کاغذی در مدرسه صدرا به همت و همکاری آقای ایمان حسینی نسب مسئول انجمن این مدرسه برگزار شد.
در هشتمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب صورت گرفت؛
افتتاح مدرسه انقلاب در دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی
در نمایشگاه مدرسه انقلاب این دبیرستان، علاوه بر وجود چهار غرفه نمایشگاهی و غرفه صنایع دستی دانش‌آموزان، جشنواره غذاهای سنتی نیز برگزار شد.
مدرسه بلدالامین
مدرسه انقلاب
نمایشگاه صداقت امریکایی. روز شمار انقلاب.نشریه فجر دانش آموزی
مدرسه شریعتی
مسابقه موشک های کاغذی
مسابقه پرتاب موشک های کاغذی در مدرسه دکتر علی شریعتی به همت و همکاری آقای شیروانی مسئول انجمن این مدرسه برگزار شد.
مدرسه صدرا برگزار میکند
مدرسه انقلاب
همزمان با فرارسیدن دهه فجر برپایی نمایشگاه مدرسه انقلاب
قرارگاه عملیات شهری برگزار کرد:
جلسه هم اندیشی درباره مدرسه انقلاب اسلامی
دراین جلسه لزوم ایجادشور و نشاط در دهه فجر، همفکری وبرنامه ریزی طبق شیوه نامه مدرسه انقلاب اسلامی، و برنامه ریزی برای راهپیمایی 22 بهمن مطرح شد
با هدف اجرای مسابقه نقد فیلم:
اكران فيلم تنهای تنهای تنها
اكران اختصاصی فيلم تنهاي تنهاي تنها براي دانش آموزان عضو انجمن اسلامي، جمعه 92/10/4 در محل سينما شهر تماشاي كرمان انجام شد.
در افتتاحيه جلسات قرارگاهي نيم سال دوم مطرح شد
تاکید بر جریان سازی در مدارس
كار جنبشي و جريان سازي بايد موضوع اصلي جلسات هيات مركزي انجمن اسلامي مدارس و قرارگاه باشد .
در آستانه فصل امتحانات
مشاوره علمی و درسی اعضای قرارگاهی
مشاوره بصورت مجزا هرکدام از اعضا 30دقیقه وبصورت پرسش وپاسخ انجام شد.
نمایشگاه جنگ نرم
با محوریت آسیب های رسانه و فضای مجازی در مدارس دخترانه
با حضور اساتید آسیب شناسی موبایل ، اینترنت ، بازیهای رایانه ای و ماهواره صورت می گیرد.
در آستانه فصل امتحانات
فضای علمی قرارگاهها
با حضور جناب آقای قاسمی مشاوره علمی قرارگاهی شکل گرفت
در آستانه فصل امتحانات
حرکت علمی رقم خورد
دانش آموزان سال سومی دبیرستان دخترانه شهداء 38 در جلسه مشاوره تحصیلی با نکات پایه ای جهت آمادگی کنکور آشنا شدند
در آخرین جلسه معرفتی فصل پاییز مطرح شد :
مهم ترین موضوع در درس خواندن
مهم ترین موضوع در کتب مدرسه بخصوص کتب عقلی مثل ریاضی سالم بودن ذهن است .
در ادامه مباحث جلسات معرفتی مطرح شد :
هماهنگ کردن عمل با علم
در ادامه مبحث جلسات قرارگاهی قبل مبتنی بر این که خیلی مسائل را می دانیم ولی عمل نمی کنیم مطرح شد که مشکل از این است ...
در جلسه قرارگاه عملیات شهری بررسی شد
شکل و محتوی جلسات
دو موضوع مهم شکل و محتوی جلسات بررسی و تبادل نظر شد.
در جلسه قرارگاهی بررسی شد
دو سوال مهم
دو سوال مهم که باعث شد تا سکوت جلسه را فرا گیرد و افکار را درگیر کند.
در انجمن اسلامی مدارس سراسر شهرستان کرمان صورت گرفت:
نمایشگاه 13 آبان
در ایام 13 آبان ماه نمایشگاه چرا مرگ بر آمریکا و مبارزه با استکبار جهانی در مدارس شرستان کرمان برگزار گردید.
گارگاه استکبار ستیزی
با محوریت شعار چرا مرگ برآمریکا در قرارگاه های دخترانه وپسرانه شهرستان کرمان برگزار شد.
تهذیب، تحصیل، ورزش
مسابقه والیبال در مدارس دخترانه «الزهرا و فرزانگان ناحیه یک »
به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی و با حضور مربیان و مسئول انجمن مدارس صورت گرفت
تقدیر و تشکر از مسئولین بسیج دانش آموزی مدارس
در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری برگزار گردید :
کرسی آزاد اندیشی و پاسخ به سوالات
در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و با توجه به مقوله مهم پاسخ به شبهات مربی و مسئول آموزش قرارگاه های شهرستان کرمان در برخی مدارس به پاسخ گویی به شبهات و سوالات پرداختند .
با حضور اعضای قرارگاه شهرستان کرمان :
جشن عید سعید غدیر برگزار شد
جشن عید ولایت توسط هیئت دانش آموزی انصار المهدی(عج) شهرستان کرمان برگزار شد.
از سری جلسات تشکیلاتی
گزارش دهی و بیان تجارب اعضا در قرارگاه
در این جلسه گزارش فعالیت های انجام شده توسط مسئولین انجمن مدارس شهرستان کرمان ارائه شد.
دومین جلسه قرارگاه
با محوریت هماهنگی تشکیلاتی
اعضای قرارگاه حضرت مریم (س) در یک جلسه دوساعته به برنامه ریزی و هماهنگی های لازم پیرامون مسابقات ورزشی مدارس پرداختند
در اولین جلسه قرارگاهی بررسی شد
نحوه پویا بودن و رشد انسان
مهم ترین موضوع در رشد معرفتی انسان روحیه پرسشگری اوست .
مهر ماه و آغاز قرارگاههای دخترانه
اولین جلسه قرارگاه با محوریت معرفتی و هماهنگی تشکیلاتی
با حضور مسئولین انجمن از 24 مدرسه دخترانه در سه قرارگاه برگزار شد
از سری جلسات هم اندیشی
با حضور مسئول محترم اتحادیه استان برگزار شد
مسئول شهرستان و مربیان خواهر، با حضور جناب آقای جلالی برنامه سه ماهه پاییز را به بحث و تبادل نظر گذاشتند
با بازگشایی مدارس، جلسات قرارگاهی نیز شروع شد:
آشنایی با وظایف انجمن اسلامی مدرسه
در جلسه ای با حضور مسئول محترم استان جناب آقای جلالی موضوع نحوه عضویابی و فعالیت در مدرسه بررسی گردید.
بوی ماه مهر
آغاز سال تحصیلی، شروعی دوباره برای انجمن اسلامی مدرسه
تدارک ستاد استقبال و گرامیداشت هفته دفاع مقدس از جمله فعالیت انجمن اسلامی در اولین روز مهر
با حضور مسئول شهرستان کرمان و مربیان خواهر
چهارمین جلسه شورای مربیان
شورای مربیان با هدف بررسی پیشنهادات برنامه ای سه ماهه پاییز شکل گرفت
سومین جلسه تشکیلات تابستانه
برنامه ریزی ستاد استقبال مدارس
در آستانه سال تحصیلی جدید، طرح و برنامه های انجمن اسلامی مدارس با حضور جناب آقای جلالی مورد بررسی قرار گرفت.
جلسه هم اندیشی
شورای شهرستان
جلسه هم اندیشی شورای شهرستان با حضور اعضاء
هیئت انصار المهدی در عزای شیخ الائمه حضرت
امام صادق سلام الله علیه
جلسه عزاداری شهادت امام صادق سلام الله علیه با حضور اعضاء محترم اتحادیه کرمان
از برنامه های سلامت و تربیت بدنی
با هدف ارتقای سلامت جسمانی و ایجاد فضای دوستانه
قرارگاههای دخترانه به همراه مربیان خود در برنامه کوهنوردی شرکت کردند
زیارت از مؤثرترین راههای ایجاد انس معنوی
در راستای انگیزش معنوی دانش آموزان
قرارگاههای حضرت مریم(س) و حضرت زینب(س) در زیارتگاه امام زاده محمد بن مجاب علیه السلام برگزار شد.
آشنایی بیشتر با
تشکیلات
در ادامه مباحث * تشکیلات * آقای جلالی مدیریت محترم اتحادیه کرمان به مباحث معرفتی - تشکیلاتی پرداختند .
در پاسخ به درخواست دانش آموزان
دوره آموزشی « تبیین ولایت فقیه »
جمعی ازدانش آموزان قرارگاههای دخترانه در اولین جلسه ولایت فقیه، با مباحث مقدماتی دوره آشنا شدند.
روش هایی برای بهتر دیده شدن وبلاگ
بی شک یکی از مهمترین دغدغه های یک وبلاگ نویس ؛ دیده شدن و بازخوردهای بیشتر مطالب و نوشته ها و تصاویر درج شده در وبلاگ در بین کاربران و مخاطبان گوناگون است .
در دومین جلسه تشکیلات بررسی شد :
اهمیت کار تشکیلات
در ادامه مباحث جلسه قبلی تشکیلات مسئول محترم اتحادیه به شرح اهمیت کار تشکیلاتی در مدارس پرداختند .
اسلام و محیط زیست - برنامه
کوه نوردی
در راستای برنامه های تفریحی - تربیتی برگزار گردید .
با حضور مسئول محترم استان بررسی شد
تشکیلات چیست ؟
یکی از دغده های مهم بحث تشکیلات است.اما واقعاً تشکیلات چیست و چه فایده ای دارد ؟
شورای مربیان
سومین جلسه شورای مربیان خواهران برگزارشد
مربیان خواهر با حضور مسئول شهرستان کرمان در یک جلسه روند فعالیتهای یک ماه گذشته را بررسی کردند.
آزمون کتاب
دو رکعت قصه
در ادامه مباحث قبل مطرح شد
خانواده
محور کلاسه های قرارگاهی در ایام تابستان مباحث مطرح شده از سیر عارف عامل مرحوم شیخ طوسی رحمت الله علیه بوده است .
در ادامه آموزشهای تشکیلاتی
دومین جلسه آموزش تشکیلاتی برگزار شد
در این جلسه تعریف تشکیلات و مؤلفه های یک تشکیلات موفق تبیین شد
جنبش دانش آموزی
قدس، روز احیاء اسلام
حضور دانش آموزان از چهار قرارگاه دخترانه در راهپیمایی روز قدس
مرحله دوم انتخابات
انتخابات قرارگاه استانی
از میان اعضای قرارگاه عملیات شهری دو نفر به قرارگاه استانی پیوستند.
درادامه جلسات قرارگاهی
چرا تشکیلات؟
با حضور جناب آقای جلالی در جلسه تشکیلات قرارگاههای حضرت مریم (س) و حضرت زینب (س) پاسخ داده شد
زمزمه مناجات امير المومنين در
هيئت انصار المهدي
علي اي هماي رحمت تو چه آيتي خدا را كه به ما سوي فكندي همه سايه هما را