پنج شنبه 9 تير 1401

آیین پایانی دومین جشنواره فرهنگی هنری "علمدار"

آیین پایانی دومین جشنواره فرهنگی هنری  "علمدار"
حضور دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در اختتامیه عمدار

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان ، یوسف نوری صبح امروز در آیین پایانی دومین جشنواره کشوری "علمدار" که با حضور دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برگزار شد  اظهار داشت: در محفلی که تکریم شهداست سخن گفتن دشوار است، گاهی شهدا انسان را به سمتی دیگر می‌برند، امروز مهمترین سوال این است که "چرا شهید سلیمانی جهانی شد؟"

وی افزود: شهید سلیمانی انسان تمام ساحتی بود، انسانی که به مکتبی بپیوندد متقی می‌شود و شهید سلیمانی از یک فرد واحد تبدیل به یک امت شد و شهید سلیمانی در همه ساحت‌های تربیتی و عبادی بود در همه ساحت‌ها خدا را دیده بود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ساحت اخلاقی شهید سلیمانی بی‌نظیر بود گفت: نظام تربیتی ما باید الگویی داشته باشد و شهید حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت معیاری برای همه بزرگان و انقلابیون جهان است.

وی با اشاره به اینکه پایه هر سه رویداد 9 دی، 13 دی و شهادت حضرت زهرا (س) ولایت است گفت: نخستین مدافع ولایت حضرت زهرا (س) هستند و شهید  سلیمانی ارادتمند حضرت زهرا (س) بود.

نوری با بیان اینکه انسان مسلمان فردی ولایت دوست و ولایت‌مدار است تصریح کرد: شهید سلیمانی مکتبی را پایه‌گذاری کرده که از هیچ الگوی بیرونی تبعیت نمی‌کند، خود او مکتب و مدرسه را خلق کرده، کل مکتب از آموزه‌ها و داشته‌های خودش است و هر گاه ما از الگوهای خودمان تبعیت نکردیم لنگ مانده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در برنامه درسی گروه‌بندی یک اصل است گفت: زمانی که حاج قاسم نیمه شب شهید می‌شود معلم ما از وی می‌آموزد که برای دانش و آموزش حتی نیمه شب هم باید وقت بگذارد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان ما بسیار سخت‌کوش هستند افزود: زمان و مکان محدودیت نیست، فرصت است و شهید سلیمانی در قید مکان و زمان نبود و بیرون از کشورش شهید و جاودانه شد.

نوری بیان کرد: این جشنواره‌ها فرصتی برای ریختن ارزش‌ها در قالب هنر است که به فرموده مقام معظم رهبری بلیغ‌ترین ابزار انتقال پیام است.

وی با بیان اینکه امروز جهاد عوض نشده بلکه صورتش عوض شده گفت: جهاد گاهی به صورت جنگ نظامی و گاهی جنگ فرهنگی است که نقش معلم و مربی در این عرصه جدی است و این جشنواره‌ها فرصتی برای ایجاد شکوفایی ذوق را فراهم می‌کند.

 در ادامه مراسم از خانواده معظم شهدا تقدید بعمل آمد.

در پایان مراسم  دانش آموز عضو قرارگاه ملی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ،درخواست  دانش آموزان دختر قرارگاه ملی اتحادیه انجمن های اسلامی برای تحول در آموزش و پرورش به یوسف نوری وزیر محترم تقدیم نمود.

 

 


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :

کد تصویر:

نظر شما : *