پنج شنبه 9 تير 1401

اجتماع دختران حاج قاسم در کرمان

اجتماع دختران حاج قاسم در کرمان
گردهمایی دختران حاج قاسم در سالن دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان؛ گردهمایی دختران حاج قاسم (ویژه اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان ) با حضور همسر و مادر شهیدان پور خالقی ، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی ، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و دیگر مادران  شهدا ، در سالن دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

 مراسم  در ابتدای با قرائت کلام وحی آغاز شد و بعد از ادای  احترام حاضرین به سرود غرور آمیز جمهوری اسلامی مهران شیخی ، مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان ضمن عرض خوش آمد گویی و خیر مقدم به حاضرین ، دختران انجمنی را به ادامه راه شهدا و بخصوص تربیت فرزندانی همچون حاج قاسم توصیه کرد .

این برنامه میهمان ویژه ای داشت؛ فروغ منهی، مادر شهیدان خالقی پور که حالا در آستانه دومین سالگرد حاج قاسم میهمان کرمانی ها است و سخن خود را با درددلی آغاز می کند که به گفته خودش، این جمع را مناسب بیان آن دیده است.

 

وی می گوید: در وصیت نامه ام جمله ای نوشتم «فرزندانم! روز تشییع من چادر مشکی مرا تا بزنید و روی تابوت من بگذارید که بدانند زیر این چادر زهرانمایی فرزندانی بزرگ شدند که یک ملت را به وجد آوردند؛ مبادا دشمن شما را از چادر بزند.»

 مادر شهیدان خالقی پور با اشاره به مرارت های بسیاری که در زندگی با آن مواجه بوده است از جمله اینکه همسرجانباز او  هشت سال در رختخواب بوده به گونه ای که حتی باید غذا در دهان او می گذاشته؛ اظهار کرد: اما با افتخار نوکری کردم و همه کارهای او را خودم به تنها به حول و قوه الهی انجام دادم.

وی افزود:  خدا یاری ام کرد تا شب و روز در خدمت او باشم به دلیل علاقه شدیدی که به هم داشتیم؛ فکر نکنید همه چیز{زندگی} گل و بلبل است اما من با گذشتی که داشتم گفتم تا آخر می ایستم و ایستادم و امروز شما مرا در جمع خودتان قبول کردید.

 

 

بانو منهی سپس از تنها خاطره ای که از حاج قاسم داشت سخن گفت و اظهار کرد: ملاقات خیلی کوتاه اما شیرین و بیادماندنی دارم؛ برنامه ای در وزارت کشور بود و ما صف اول بودیم، سردار بالای سن،  مختصری صحبت کردند و رفتند.

یکی از کسانی که با حاج قاسم بود و ما را می شناخت به من گفت حاج خانم می خواهید با سردار صحبت کنید؟ گفتم نه؛ پرسید چرا؟ گفتم من می دانم لحظه لحظه سردار ارزش دارد، ما ایشان را از دور دیدیم، من اگر وقت او را بگیرم خیلی از کارهایش می ماند؛ نمی خواهد.

 

 

 بعد مثل اینکه به سردار خبر دادند و ایشان برگشت در سالن و یک راست آمد زانوهایش را زمین زد و سرش را روی زانوهای حاج آقا{پدر شهیدان خالقی پور} گذاشت؛ حاج آقا مدام دست روی سر او می کشید و حاج قاسم مدام دست حاج آقا را می بوسید و بعد هم خم شد و چادر من را بوسید و با اشک از ما جدا شد؛ آنقدر حسرت می خورم چرا آن روز بیشتر با او صحبت نکردم.

 

 

مادر شهیدان خالقی پور بخش پایانی سخنانش را به خاطره خود از شب 13 دی اختصاص می دهد و می گوید: آن شب ناخودآگاه بیدار شدم، تلویزیون را هم روشن کردم؛ یک دفعه خبر شهادت حاج قاسم را شنیدم.

 

 

من شهادت فرزندانم را دیده بودم، جنازه های دو نفر آنان را  یکباره برای من آوردند و گفتند دم در است؛ من این چیزها را دیده بودم اما باور کنید وقتی خبر شهادت حاج قاسم را شنیدم داشتم سکته می کردم تا صبح گریه کردم.

 

وی اظهار کرد: نه فقط من که همه دنیا از شهادت او متأثر شد؛ در دامن کدام پدر و مادر بزرگ شد؟ او روستا زاده بود اما بزرگی و گذشت و ایمان و اعتقاد زیادی داشت که به این مقام رسید که حتی قلب های دشمنان را تسخیر کرده پس ببینید چه برنامه ای داشته که اگر شمه ای از کارهای سردار را در خودمان قرار دهیم می شویم دختران حاج قاسم.

 

 

حاجیه خانم فروغ منهی مادر شهیدان داوود، رسول و علیرضا خالقی پور و همسر جانباز احمد خالقی پور است که کتاب «درگاه این خانه بوسیدنی است» خاطرات این بانو توسط زینب عرفانیان به رشته تحریر درآمده است.

 

 

در این مراسم حجت الاسلام غلامحسین حقانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان نیز با طرح این پرسش که دختران حاج قاسم چه کسانی هستند؟ بر لزوم توجه به فرمایشات ولی فقیه که حاج قاسم ارتباط قلبی و دلی و عملی با ایشان را از شئون عاقبت به خیری می داند تأکید کرد.

 

 

 وی با اشاره به اینکه بسیاری از فرمایشات رهبری روی زمین مانده است؛ اظهار کرد: حاج قاسم وقتی حرفی از رهبری می شنید نیاز به فراهم کردن لوازم آن نداشت؛ همین که دستور می رسید انجام می داد و از همان اول انقلاب همینجوری بوده اما بپذیرید در راه امیرالمؤمنین و ولایت زندگی کردن سخت است اما شیرین؛ کمرشکن و موسفیدکن اما شیرین است.لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :

کد تصویر:

نظر شما : *