چهارشنبه 8 بهمن 1399

ایجاد تفاهم نامه انجمن اسلامی استان کرمان با کمیته امدادامام خمینی (ره )

ایجاد تفاهم نامه انجمن اسلامی استان کرمان با کمیته امدادامام خمینی (ره )
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان ااستان به‌منظور ایجاد زمینه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی برای مددجویان جوان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.
به‌منظور ایجاد زمینه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی برای مددجویان
کمیته امداد استان کرمان و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان کرمان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند
کمیته امداد استان کرمان و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان این استان به‌منظور ایجاد زمینه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی برای مددجویان جوان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه افزایش و تقویت مبانی فکری و فرهنگی مددجویان را مهم‌ترین پیش‌نیاز برای توانمندسازی و خودکفایی اقتصادی آن‌ها دانست و گفت: برنامه‌های فرهنگی این نهاد بر اساس آموزه‌های دینی و به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین جامعه هدف برگزار می‌شود.
وی بابیان اینکه 20 هزار دانش‌آموز و حدود پنج هزار دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند افزود: فراهم کردن زمینه و امکانات لازم برای تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان و ارائه آموزش‌های موردنیاز به آن‌ها از دیگر اقدامات فرهنگی این نهاد است.
صادقی به شرایط اقتصادی جامعه اشاره و بر لزوم مشارکت خیران در تأمین ملزومات تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان نیازمند تأکید کرد و افزود: با توجه به محدود بودن امکانات و ظرفیت‌های کمیته امداد از همه خیران و دستگاه‌های اجرایی استان می‌خواهیم در این زمینه کمیته امداد را یاری کنند.
مهران شیخی، مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان استان کرمان نیز در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه از آمادگی این اتحادیه برای همکاری با کمیته امداد خبر داد و گفت: وظیفه مجموعه‌های انقلابی این است در این شرایط سخت اقتصادی باکار و تلاش جهادی به محرومان و نیازمندان خدمت‌رسانی کنند.
وی به طرح توزیع ماسک ارزان‌قیمت در استان با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اشاره کرد و افزود: با توجه به قرمز بودن وضعیت کرونا در استان کرمان و رسالت‌های اجتماعی این دو مجموعه این اقدام جهت مدیریت قیمت ماسک انجام شد تا مردم باقیمت مناسب ماسک موردنیاز خود را تأمین کنند.
شایسته ذکر است؛ این تفاهم‌نامه به مدت سه سال و باهدف ایجاد زمینه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی برای مددجویان جوان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان، توسعه و ارتقاء سطح همکاری‌های دوجانبه درزمینهٔ برنامه‌ریزی آموزشی و تربیتی، تهیه و تولید محتوا، تربیت و اعزام مربی با رویکرد تربیت دینی و انقلابی، گسترش فرهنگ فعالیت‌های جهادی و جهاد فرهنگی در سطح استان و کشف استعدادها، شناسایی نخبگان فرهنگی، علمی، ادبی و پرورش آن‌ها در جامعه مددجویی منعقد گردید.
انتهای پیام

لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :

کد تصویر:

نظر شما : *