چهارشنبه 23 آبان 1397

برگزاری ویژه برنامه لشکر فرشتگان

برگزاری ویژه برنامه لشکر فرشتگان
آیین پاسداشت زنان مجاهد مسلمان با حضور بهناز ضرابی زاده نویسنده کتاب گلستان یازدهم در کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان ،آیین گرامیداشت زنان مجاهد مسلمان در قالب ویژه برنامه لشکر فرشتگان با حضور رحمان جلالی مسئول اتحادیه دانش آموزان استان کرمان، سرهنگ ابوالحسنی مسئول حفظ آثار ونشر ارزش های دفاع مقدس ، بهناز ضرابی زاده نویسنده کتاب گلستان یازدهم ،صدیقه زاهدی ،رویا دیوان بیگی ،همسر شهید ناصر فولادی،مادر شهیدان برهانی،دادبین،سیف الدینی در سالن آمفی تئاتر موزه دفاع مقدس برگزار گردید.

رحمان جلالی مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش اموزان کرمان  در این مراسم ضمن خوشامد گویی وتقدیر از حضور سرکار خانم ضرابی زاده اظهار داشت :اکنون دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  در عرصه جنگ نرم  در جهت نفوذ وبراندازی بنیان خانواده در کشور ما توسط فضای رسانه ای وشبکه های اجتماعی به دنبال ازبین بردن ارزش خانواده ونقش متعالی همسران ومادران در تربیت فرزندان هستند .

وی در ادامه افزود :کتاب گلستان یازدهم  در خصوص مجاهدت های همسران شهدا به رشته تحریر در آمده است وبه بیان روایت ها وخاطرات این عزیزان در زندگی با شهدای گرانقدر ایران اسلامی می پردازد.

همچنین سرکار خانم بهناز ضرابی نویسنده کتاب  گلستان یازدهم  در خصوص نحوه نگارش این کتاب عنوان کرد: «گلستان یازدهم» عنوان خاطرات مشترک خانم پناهی روا با سردار شهید علی چیت سازیان از زمان آشنایی، ازدواج و دوران کوتاه‌ یک سال و 8 ماهه زندگی مشترک است. شهید چیت سازیان از فرماندهان شاخص 8 سال دفاع مقدس بود و مخصوصا در استان همدان به دلیل شجاعت بسیاری که داشته، بسیار شناخته شده است.  

وی افزود: او که هنگام ورود به جبهه حدود 19 سال داشت، تا پایان جنگ به این حضور ادامه داد و 7 سال بعد شهید شد. در این مدت، شجاعت‌های زیادی از خود نشان داد و این شجاعت دستمایه قصه‌های بسیاری و نقل زبان مردم شده است. بنابراین برای خود من شخصیت جالب و جذابی بود و دوست داشتم در مورد وی بنویسم. البته چند باری با خانم پناهی روا تماس گرفته بودم ولی او تمایلی برای مصاحبه نداشت. چراکه فکر می کرد چون زندگی مشترک کوتاهی داشتند، شاید خاطره جالبی نداشتند که البته برعکس اتفاق افتاد. این کتاب خاطرات ماحصل گفتگوی من و خانم پناهی روا است که حدود دو سال با هم زندگی کردیم و با او در ارتباط بودم. 

نویسنده «دختر شینا» در ارتباط با تفاوت اثر جدید خود با « دختر شینا» اظهار داشت: شیوه نگارش من در این کتاب و تفاوت آن با دختر شینا  در این است که بسیار تلاش کردم به جزییات توجه ویژه داشته باشم. 

وی در ارتباط با ویژگی های «گلستان یازدهم» بیان کرد: شاخصه‌های کارم در گلستان یازدهم این است که نثر، زبان و لحن برای من در آن خیلی مهم بود و همچنین تلاش کردم، به فرهنگی که در دهه 60 مخصوصا بین جوان های مذهبی و مومن و ولایت مدار در کشور ما حاکم بود، به خوبی بپردازم و به مخاطب منتقل کنم.  

در پایان این مراسم از مادران شهدا وزنان مجاهد انقلابی در حوزه دفاع مقدس تقدیر شد واز پوستر "کتاب گلستان" یازدهم رونمایی صورت پذیرفت.

به کانال تلگرام ما بپیوندید     etehadeyikerman@


لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :

کد تصویر:

نظر شما : *