دوشنبه 22 مهر 1398

تشکیل جلسات قرارگاهی توسط اتحادیه شهرستان کرمان

تشکیل جلسات قرارگاهی توسط اتحادیه شهرستان کرمان
قرارگاه های شهید مظهری صفات ،شهید خیامی و شهید احمدی روشن از جمله برگزار کننده گاه جلسه هفتگی بودند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان کرمان ،قرارگاه های شهید مظهری صفات ،شهید خیامی و شهید احمدی روشن اتحادیه شهرستان کرمان جلسه قرارگاهی خود را در محل اتحادیه استان برگزار کردند.

در قرارگاه شهید خیامی مربی پیرامون مباحث انسان شناسی سخن گفت و افزود :انسان در مسیر حرکت به سمت خدای متعال باید آفت ها و مشکلات این مسیر را بشناسد . نفس اماره و شیطان دو دشمن اصلی هستند و سلاح هایی برای مبارزه با آدمی دارند . این سلاح ها ( تکبر ، غیبت و بد زبانی و ... ) هستند اما مهم ترین سلاح این دشمنان این است که آدمی را از فکر به خود باز دارند چون امیر المومنین سلام الله علیه فرمودند : مَن عَرَف نفسه فَقد عَرَف رَبه - اگر آدمی خود را فراموش کرد و یا فقط به برخی نیازها خود پرداخت بلاشک این مسیر را نباید طی کرد . شروع فکر در خود را میتوان از فکر در رفتار و اخلاق خود شروع کرد . وقتی دانستیم در مشکلات اخلاقی غرق هستیم و به تعبیر علما حالت یقظه و بیداری پیدا شد ، بایستی دنبال درمان رفت . مرحوم علامه شهید مطهری رضوان الله علیه در کتاب جاذبه و دافعه علی علیه السلام دو راهکار برای درمان اخلاقی مطرح میکنند . یکی راه فکر و بررسی فکری ، که این راه بسیار سخت و دور اثر است و یک راه راه (( محبت و عشق )) که محور محبت و عشق بخصوص احترام به والدین و عشق به آنها مطالبی مطرح شد . که البته عشق به والدین ابتدای مسیر است . البته این مطالب بصورت دقیق در قرارگاه مطرح و بررسی شد .
در قرارگاه شهید مظهری صفات که مختص دانش آموزان متوسطه دوم بود پیرامون مباحث تربیتی بحث و گفتگو شد.

بررسی مشکلات انجمن های مدارس با حظور مسئول اتحادیه شهرستان کرمان و ادامه مباحث تشکیلات و احکام از جمله موضوعات اصلی مطرح شده در قرارگاه شهید احمدی روشن بود.

به کانال تلگرام ما بپیوندید     etehadeyikerman@
لطفاً نظر خود را درباره این مطلب بنویسید:
نام :


پست الکترونیکی :

کد تصویر:

نظر شما : *